• https://www.facebook.com/mimtekakademi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905525226066
  • https://www.twitter.com/mimtekakademi
  • https://www.instagram.com/mimtekakademi
       

                0312 230 40 50

REVIT EĞİTİMİ

REVIT EĞİTİMİ

Autodesk Revit Architecture seçmek için bir çok sebep sıralanabilir. Aşağıda bu sebeplerden en iyi 10 tanesini bulacaksınız.

1. Kavramsal Tasarım Ortamı

Autodesk Revit Architecture’ın yeni ve gelişkin kavramsal tasarım ortamı, parametrik serbest form kütle çalışmaları için kolay kullanımlı tasarım ve analiz araçları sunar. Serbestçe eskiz yapın, 3B formları kolayca tasarlayın ve kütleleri etkileşimli olarak değiştirin. Autodesk Revit Architecture, en karmaşık kütle tasarımlarınızı bile parametrik olarak oluşturduğu için, size daha fazla kontrol, hassasiyet ve esneklik sunar. Tasarımınızı, aynı sezgisel çalışma ortamında, kavramsal çalışmadan uygulama çizimlerine kadar taşıyabilirsiniz.

Revit Kursu, Revit Eğitimi
Revit Kursu, Revit Eğitimi Mimtek Ankara

2. Building Maker

Autodesk Revit Architecture’ın “Building Maker” özelliği, kavramsal tasarımlarınızı gerçek yapı elemanlarına dönüştürmenize yardımcı olur. Karmaşık formların yüzeylerini seçin ve duvar, döşeme, çatı ve giydirme cephelere dönüştürün. Kat alanı benzeri yapı bilgilerini hesaplatın. AutoCAD®, Autodesk® Maya®, AutoDesSys form•Z®, McNeel Rhinoceros®, Google™ SketchUp®, vb. ACIS® veya NURBS tabanlı yazılımlardan da modellerinizi Autodesk Revit Architecture’a aktarabilir ve tasarımınıza devam edebilirsiniz.

Revit Eğitimi, Revit Dersleri
Revit Eğitimi, Revit Dersleri Mimtek Üsküdar

3. İki Yönlü Bağlantı

Herhangi bir yerde yapılan değişiklik her yerde yapılmıştır. Autodesk Revit Architecture’da yapı modeline ilişkin tüm bilgi, koordineli tek bir veritabanında tutulur. Tüm revizyonlar, yazılım tarafından otomatik olarak tüm model, görünüş ve listelerde koordine edilir, hata ve sürprizler en aza indirilir.

Revit Eğitimi, Revit Dersi
Revit Eğitimi, Revit Dersi Mimtek Beşiktaş

4. Parametrik Yapı Elemanları

“Family” olarak da bilinen parametrik yapı elemanları, Autodesk Revit Architecture’da tasarlanan tüm yapıların temel bileşenleridir. Bu elemanlar, tasarıma ve forma ilişkin esnek bir grafik arabirim sunarken, detaylarda da güçlü bir uyarlanabilirlik sergilerler. Ayrıca, duvar ve kolon gibi en temel yapı bileşenlerinden, tefriş elemanlarına kadar her yerde kullanabileceğiniz bu parametrik elemanlar, programlama veya makro bilgisi de gerektirmez.

Revit Eğitimi, Revit Dersi
Revit Eğitimi, Revit Dersi Mimtek Kadıköy

5. Metraj Listeleri

Metraj listeleri de, aslında, Autodesk Revit Architecture’ın kapsamlı yapı modelinden otomatik olarak elde edilen bilgilerdir. Model veya görünüşlerde yapılan bir değişiklik anında metraj listelerine de yansır ve tabii ki bunun tersi de geçerlidir. Metraj listelerinde formül kullanarak hesaplamalar yapabilir, filtrelerle listeyi sınırlandırabilir ve format değişikliklerine gidebilirsiniz.

Revit Dersi, Revit Dersleri
Revit Dersi, Revit Dersleri Mimtek Bakırköy

6. Detay Çizimleri

Autodesk Revit Architecture’ın Kapsamlı detay kütüphanesi ve çizim araçları, detay çizimlerini hazırlamanızı çok kolaylaştırır. Detay kütüphanesini, kendi ofis standartlarınıza uygun şekilde değiştirebilir, kendi detaylarınızı ekleyebilirsiniz. İsterseniz AutoCAD’te kullandığınız detay kütüphanenizi de Revit’te yapacağınız projelerinizde kullanabilirsiniz.

Revit Kursu, Revit Dersleri
Revit Kursu, Revit Dersleri Mimtek Avcılar

7. Malzeme Listesi

Sıva, alçı panel, yalıtım malzemeleri, vb. malzemelerin detaylı metrajlarının çıkartılması için "Material Take Off" aracı çok büyük kolaylık sağlar. Sürdürülebilir tasarım ve maliyet hesaplamada malzeme kontrolünü büyük bir hassasiyet ile yapabilirsiniz. Tasarım geliştikçe, Autodesk Revit Architecture’ın parametrik değişim motoru, malzeme listelerinin hep güncel kalmasını sağlar.

Revit Eğitimi, Revit Dersleri
Revit Eğitimi, Revit Dersleri Mimtek Ankara

8. Sezgisel Kullanıcı Arayüzü

Autodesk Revit Architecture’ın yeni kullanıcı arayüzü, sıklıkla kullandığınız araç ve komutlara hızlıca erişmenizi, az kullandıklarınızı kolaylıkla bulmanızı ve yeni özellikleri keşfetmenizi sağlar. Sonuçta, menü ve araç paletleri arasında aradığınızı bulmak için daha az zaman harcar, işinizi yapmanız için daha çok zamana sahip olursunuz.

Revit Dersi, Revit Dersleri
Revit Dersi, Revit Dersleri Mimtek Beşiktaş

9. Sürdürülebilir Tasarım

Autodesk Revit Architecture, sürdürülebilir tasarım çalışmalarını, projenin ilk aşamalarından itibaren destekler. gbXML (green building extensible markup language) desteği sayesinde, model bilgisini dışarı alabilir ve Autodesk® Green Building Studio® Autodesk® Ecotect™ yazılımları ile enerji ve yapı performansını analiz edebilirsiniz. Autodesk® 3ds Max® Design yazılımı ile aydınlatmaya yönelik çalışmaların LEED® 8.1 sertifikası ile uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Revit Kursu, Revit Dersi
Revit Kursu, Revit Dersi Mimtek Bakırköy

10. Tasarım Görselleştirme

Autodesk Revit Architecture, kendi içersindeki mental ray® kaplama motoru sayesinde, yapınız inşa edilmeden fotoğraf gerçekliğinde görsellerinin alınmasını sağlar. Böylelikle tasarım kararlarınızı hızlıca test edebilir, çarpıcı sunumlar hazırlayabilirsiniz. Mental ray dışındaki kaplama motorlarını kullanmak için “FBX” formatı ile projelerinizi 3ds MAX Design içine alabilir ve görselleştirme çalışmalarına devam edebilirsiniz.

Revit Dersi, Revit Dersleri
Revit Dersi, Revit Dersleri Mimtek Kadıköy

REVİT KURSU MÜFREDATI

* Revit Kursu - MİMTEK
** Giriş
* Arayüz tanıtımı
* Çizim ayarları

* Revit Eğitimi - MİMTEK
** Hazırlık
* Katların oluşturulması
* Dwg dosyasını altlık olarak kullanma

* Revit Dersi - MİMTEK
** Arazi modelleme
* Revitte arazi modelleme
* Bina tesviyesi
* Yol ve çevre düzenleme
* Ağaç yerleştirme

* Revit Dersleri - MİMTEK
**Kavramsal tasarım
* Mass komutu ile tasarım a) Dolu, boş, sweep extrude komutları

* Revit Kursu - MİMTEK
** Mimari Elemanların Tanımlanması
* Dış duvarlar
* İç duvarlar
* Döşeme
* Merdiven
* Cam yüzeyler
* Kapılar
* Pencereler
* Korkuluk
* Çatı

* Revit Eğitimi - MİMTEK
** Taşıyıcı elemanların tanımlanması
* Akslar
* Kolonlar
* Kirişler

* Revit Dersi - MİMTEK
** Malzeme Tanımlama
* Malzeme atama
* Yeni malzeme düzenleme

* Revit Dersleri - MİMTEK
** Parametrik Eleman Oluşturma
* Revit family oluşturma
* Cephe Sistemleri oluşturma

* Revit Kursu - MİMTEK
** Mahallerin Düzenlenmesi
* Mahal etiketleri
* Mekan renklendirilmesi
* Metrajlar
* Çizgi tipleri, kalınlıkları

* Revit Eğitimi - MİMTEK
** Görselleştirme
* Kamere ayarları
* Walktrought
* Çizime elemanlar ekleme
* Render ayarları

* Revit Dersi - MİMTEK
** Pafta Ayarları
* Çizimlerin paftaya yerleştirilmesi
* Pafta oluşturma

Online Revit Kursu Revit Kursu tavsiye Revit Kursu fiyat Revit Ankara Revit Kursu Ankara Fiyat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiket : Scada Plc , Sap2000 Kursu , Scada Plc Kursu Fiyatı, Sta4Cad Eğitimi , Xsteel Dersi , Primavera Programı , Pyhton Kursu , Scada Dersleri , Xsteel Kursu , Solidworks Eğitimi , Sap200 Eğitimi , Sta4 Cad Eğitmi , Pyhton Dersi , WinCC Scada Eğitimi , Mazak CNC Okulu , Revit Eğitimi , Revit Kursu , Mimtek Teknik Kurslar, Sap2000 Kursu ankara , Xsteel Dersi ankara , Sap2000 Kursu ankara , Sta4Cad Eğitimi ankara , Sta4Cad Eğitimi ankara , Xsteel Dersi ankara , Sta4Cad Eğitimi ankara, Xsteel Dersi ankara ,Revit Eğitimi , Revit Kursu , Mimtek Teknik Kurslar, Sap2000 Kursu kızılay, Xsteel Dersi kızılay, Sap2000 Kursu kızılay , Sta4Cad Eğitimi kızılay, , Sap2000 özel ders , Primavera özel ders , pyhton özel ders, scada özel ders, xsteel özel ders, solidworks özel ders,sap200 özel ders , sta4cad özel ders , kişisel gelişim kursları , diksiyon kursu , drama kursu , yaratıcı yazarlık kursu , sunum teknikleri kursu , seslendirme ve dublaj kursu, etkili konuşmak , etkili konuşma kursu , kodlama ve robotik , lumion,